Додайте товари до списку бажань
Додайте товари для порівняння
0
Мій кошик

Карпові катушки

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожчі за назвою

Практично все оснащення, як і вудилища та котушки, було вперше випущено в Англії. У 50-х роках відомий рибалок Р. Вокер став застосовувати коропові котушки замість звичайних інерційних моделей, шпуля яких була фіксованою. Трохи пізніше з'явилися і перші відомі моделі котушок для коропової риболовлі - "Мітчелл-300" та "Мітчелл-350".

Починаючи з 1980 року, з'явилися перші лідери, що випускають рибальські снасті, у тому числі коропові котушки люксового класу - японські компанії Daiwa і Shimano. Не менш якісні котушки випускають сьогодні та європейські виробники.

Технічні характеристики коропових котушок

Коропові котушки мають дуже багато відмінностей від спінінгових або фідерних моделей. До них можна віднести велику місткість шпулі, тому що при коропової риболовлі застосовуються шнури з великим діаметром. Бейтранер – звичайна частина котушки цього типу та з ним дуже зручно вимірювати глибину дна за допомогою маркерного поплавця.

Перед тим як придбати котушку варто звернути увагу передній у неї або задній фрикціон. Задній зручніший, тому що натяг у неї більш вільний, а передній потрібно ретельніше налаштовувати, щоб натягнута волосінь не перекрила його, і це не призвело до обриву снасті в момент виведення коропа.

Коропові котушки відносяться до типу безінерційних. Вони, як і вудилища для коропового лову, розраховані на потужну рибу та далекі закиди. Адже короп воліє триматися подалі від берега. Відмінними рисами котушок для лову такої сильної риби є потужність, велика вага і, не рідко, використання бейтранера.

Бейтранер - спеціальна система, що дозволяє моментально включати і відключати фрикційне гальмо шпулі. Іншими словами, при несподіваному ривку коропа, щоб не дати йому піти, обірвавши повідець чи всю снасть.

Передавальне число не високо, адже для підведення великого трофея, що чинить гідний опір, потрібна перш за все плавність, а не швидкість. Більшість моделей характерно передавальне число 4.2-4.5 чи трохи більше. Але при великих розмірах шпулі це число дозволяє за один оберт рукоятки укладати більше метра волосіні.

У рибальському інтернет-магазині VipCarp ВіпКарп у Вас буде широкий вибір найпопулярніших на ринку моделей від кращих виробників, Shimano, Daiwa, Fox, Penn, Carp Pro.

Вгору